Apie nardymo klubą Oktopusas
Klubo ir narų naujienos Irangos parduotuve PADI kursai Nėrimai Lietuvoje ir užsienyje su klubu Oktopusas Sužinok daugiau apie nardymo įrangą ir ne tik! NITROX mišinys OKTOPUSO klube NEMOKAMAI!
  Mini Meniu
Plateliai  
  Įrangos nuoma  
  Apgyvendinimas  
  Atvykimas  
Kelionės  
Baltijos jūra  
Delfinariumas  
 

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
  Plateliai
 

Platelių ežeras

      


Nardymo centras Oktopusas yra įsikūręs šalia Platelių jahtklubo ir visuomet pasiruošęs suteikti šias paslaugas: informaciją apie nardymo vietas, povandeninio gido pagalba, įrangos nuoma ir pardavimas, oro pildymas, PADI kursai. Sezono metu budi gelbėtojai. Atvykstantiems patariame kur geriau apsigyventi, pasikaitinti pirtelėje ar paragauti firminių plateliškių patiekalų. Mes pasiruošę Jums padėti 24 valandas per parą.

Platelių ežeras yra didžiausias Žemaitijos ežeras. Jo plotas 1210 ha. Ežero ilgis 8,4 km, o plotis 3,3 km. Didžiausias gylis 50 m, vidutinis 10,4 m. Ežere yra 7 salos: Briedsalė, Pliksalė, Gaidsalė
ir kt. Į ežerą įteka 17 upelių: Juodupis, Kunigupis ir kt. Išteka vienas Babrungo upelis. Vandens temperatūra gilumoje net vasarą nesiekia 10 laipsnių.

     

Nardymo vietos:
Ežere yra 7 pagrindiniai mūsų siūlomi maršrutai. Trys iš jų prie Pilies salos, po vieną jachtklube ir Plokštinės poilsiavietėje bei, prie viduryje ežero esančios, Kryžiavonės kalvos ir nuskendusi jachta netoli Veršių salos.
     

Jachtklubas, čia nedidelis gylis, auga daug augmenijos, plaukioja įvairių žuvų mailius. Galima pamatyti lydekų, lynų, ešerių, kartais sutinkami unguriai. Ši vieta patogi pradedantiems nardytojams, taip pat naktinio nardymo mėgėjams.

     

Plokštinė. Plaukdami šiuo maršrutu, galime nusileisti net į 15 m gylį. Ten guli nusken-
dusi valtis, giliau molio piramidės ir urvai su juose gyvenančiomis vėgėlėmis. Pakrantėje gausu ešerių ir lydekų.

     


Tiltas. 11 m gylyje galima išvysti XV a. tilto liekanas, kurios išsibarsčiusios nuo Pilies salos iki Šventorkalnio. Aplink tilto polius plaukioja daug ešerių ir ly dekų. Čia taip pat galima pamatyti ir sykų būrį.

     


Šiaurinė Pilies salos pusė. Kranto skardis vandenyje statmenai leidžiasi iki 20 m gylį, o
toliau iš lėto vis gilyn. Prie skardžio, urvuose dažnai sutinkamos vėgėlės ir vėžiai. Gilumoje vanduo visada skaidrus ir šaltas iki 10 laipsnių. Patartina turėti šviestuvus.

     


Nardymo maršrutas prasideda vakariniame Pilies salos krante, pasiekus 8 m gylį, galima išvysti dideles krūvas nuskendusių šakų, kurios gausiai apaugusios kriauklėmis. Čia pamatysite didelius būrius ešerių ir aplink besisukinėjančių lydekų. Truputi nutolus nuo salos, priplauksime sraigtasparnio sudužimo vietą, kurioje išlikusios kelios sraigtasparnio nuolaužos ir smulkios detales primena apie įvykusią katastrofa. Prie salos galima išvysti nuskendusių žvejų valčių ir medžių. Rudenį šiose vietose itin gausu ešerių. Nardant šiuo maršrutu galima nusileisti į 15 m. gylį.

     


Kryžiavonės kalva iškyla viduryje ežero iš 30m. iki 2m. gylio. Tai tikrai sudėtingas maršrutas, nes dideliame gylyje visiška tamsa, vanduo tik 5*C, įspūdingo dydžio vėgėlių urvai ir staigus skardis. 2005.06.04 Broliai Pranciškonai kartu su nardymo centru "OKTOPUSAS" pastatė 16m gylije, 4m aukščio kryžių su Jezaus kančios skulptūra. Šis maršrutas vienas is įdomiausiu Plateliu ežere ir skirtas patyrusiems narams.

     "Gervazas" neaiškiomis aplinkybėmis nuskendo 2004.08.05 Jachta buvo ruošiama remontui, bet naktį atsirišo nuo inkaro, nudreifavo pavėjui į ežerą ir pradėjo skęsti. Anksti ryte dar matesi, bet apie 7 valandą nuskendo. Jachta guli ant tiesaus kylio, nosimi į ŠR, 26 metrų gylije. Ant stiebo yra burė, kajutė atidaryta, kairiame borte matosi užrašas GERVAZAS. Maršrutas skirtas patyrusiems narams, nes didelis gylis, šaltis ir tamsa reikalauja gero teorinio ir praktinio pasirengimo.

                                   
Nardymo maršrutas"Jachta" prasideda nuo kalvos (gylis tik 1,5m), kuri randasi apie 200 metrų į rytus nuo Veršių salos, leidžiantis šlaitu galima pamatyti būrius ešerių, didelių lydekų. Jachta pamatome iš tolo, nes ji guli 15 m gylyje, kur įprastai vanduo skaidrus ir šaltas.

     

     
 

Oktopusas - PADI Nardymo Centras
Šilutes pl. 79, Klaipeda, Lithuania. Tel. +370-46-381850 Mob. +370-698-71108
email: [email protected]

Dizainas: Vainius Česnauskas