Apie nardymo klubą Oktopusas
Klubo ir narų naujienos Irangos parduotuve PADI kursai Nėrimai Lietuvoje ir užsienyje su klubu Oktopusas Sužinok daugiau apie nardymo įrangą ir ne tik! NITROX mišinys OKTOPUSO klube NEMOKAMAI!
  Mini Meniu
Plateliai  
Kelionės  
Baltijos jūra  
Delfinariumas  
  Nardymai su delfinais  
 

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
  Delfinariumas
 

Delfinariume nardymai vyksta nuo spalio iki geguzes 1 dienos!

Baseino talpa - 1800 m³.

Baseino gylis – 5,5 m. ir 4 m.

Vandens temperatūra - 18-20 laipsnių C.

Žiūrovų salės vietų skaičius – 1000.

Baseinuose gyvena Juodosios jūros afalinos ir Kalifornijos jūrų liūtai.

1987 metais buvo paruošta teorinė delfinariumo statybos studija, pradėtas projektavimas. Keletą metų vyko statybos. 1993 metais baseinai pripildyti vandeniu ir iš Sevastopolio atgabenti pirmieji delfinai. Pirmasis gyvūnų pasirodymas klaipėdiečiams įvyko po keleto mėnesių. Tikrosios vienintelio rytinėje Baltijos pakrantėje delfinariumo atidarymo iškilmės - 1994 metų balandžio 30 diena. Delfinariumas kartu su Jūrų muziejumi, akvariumu sudaro unikalų vandenų pasaulio pažinimo kompleksą.

Delfinariumas negalėtų funkcionuoti be sudėtingų techninių įrengimų. Moderni vandens paruošimo, filtravimo ir regeneravimo technologija padeda išlaikyti gyvūnams tinkamas sąlygas trijuose baseinuose. Didžiausias baseinas yra žiūrovų salėje (1300 m3 talpos ir 5,5 m gylio), kuriame vyksta pasirodymai. Delfinai ilsisi 340 m3 talpos ir 4 m gylio baseine, o ligos arba gimdymo atvejams įrengtas karantino baseinas. Į delfinariumą tiekiamas vanduo iš Baltijos jūros. Prieš patekdamas į baseinus, vanduo valomas mechaniniais filtrais, sterilizuojamas ultravioletiniais spinduliais ir chloro junginiais. Jame papildomai (norint pasiekti 18 promilių druskingumą) ištirpinamas reikiamas kiekis valgomosios druskos. Vandens temperatūra - 18-20C. Visas baseino vanduo pasikeičia per penkias valandas.

Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume gyvena aštuonios Juodosios jūros afalinos. Per dieną kiekvienas delfinas suėda apie 10 kg žuvies. Racionas yra gana įvairus – strimelės, stauridės, skumbrės, silkės, menkės. Nuo 1998 metų delfinų patelės čia sėkmingai veda jauniklius.

Kartu su delfinais gyvena Kalifornijos jūrų liūtai Lija ir Henris (1996 m. į Klaipėdą atkeliavę iš Vokietijos Duisburgo zoologijos sodo) ir jų atžala – liūtukė Basta (gimė 2001m.), dabar jau sėkmingai dalyvaujanti pasirodymuose.

     
 

Oktopusas - PADI Nardymo Centras
Šilutes pl. 79, Klaipeda, Lithuania. Tel. +370-46-381850 Mob. +370-698-71108
email:
[email protected]

Dizainas: Vainius Česnauskas